poezi

 

MIR SE VINI NE FAQEN TON

.                                                         

 

   NDARJA

Me brengos si te huaj, me le rruges se vetmis

Deshe qe un te vuaj. Shkele djalen e DASHURISE

Prap mendove se te fala, por gabove i dashuri im

DASHURIA s'do skandal por don hare e gezim

Shko vetem shko, meshir prej teje s'dua,

Sa me larg tretu e mos me kerko mua

E di malli djeg, e di loti pikone

 E di zemra dhemb por jeten duhesh ta jetosh

.ME KOT PENDOHESH , ME KOT AFROHESH TASH ME CDO GJE KA MBARUAR................

 

 

 >>ZEMRA_E_VETMUAR

 

Kur  Malli

Kur malli të ketë marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli sytë edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetëmi
edhe zemratë qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
se tek unë do të jeshë
.

                      

 

Për Ty,,,

Tani eshte ora nëntë,

nje zile telefoni po pres,

nuk e di nëse më ke ndër mend

apo në tjetër vajzë mban shpresë.

Tani eshte ora dhjetë,

s`më haet veç dua të pi

,conjak,whisky cfarë të jetë,

sa shumë më shkatërroi kjo dashuri...

Tani është mesnatë,

ti s'po kujtohesh për mua ,

ndaj unë të dërgoj serenatë,

 ku teksti ka veç fjalën "Të dua"

.Ora kalon i dashur,

tani më duhet të shpresoj,

se jam mësuar e vetmuar,

e në gjumë dua të ëndërroj.

Se mëngjesi do të vijë i dashur,

e një ditë ndoshta do të të kem pranë,

ose në të tjera ëndrra do të jem zhytur,

por s'e harroj kurrë dashurinë e parë,

Se do te vij sërish një natë,

e ti do të kujtohesh për mua

e unë sërish dëshiroj të të kem pranë se

unë të dua i dashur, të dua.

Por një ditë dëshirat do të shuhen,

se unë s`do mundem ,ti e di

se të dua kjo nuk do të thote,

që mund të përballoj një tradhëti.

Se atëherë do të jem e martuar,

ndoshta do të kem dhe fëmijë,

e s'do mundem të të them të dua,

s`do mundem i dashur ti e di...

 

 

Vetem nje jete do ta jetoj vetem nje do te dashuroj,prandaj kam nji lutje DASHURO E MOS LËNDO

darsmen Tende

Shpirti po me digjet flak zemra me tym punon

 jeta shum e gjat ditet nuk kalojn

Asgje nuk kisha dasht tjeter

Përpos qe dua te vdes  Nje selam prej meje edhe atje te pres

Do te behem dallandyshe e ti nuk do te me njohish

Do te vi ne dasmen tende kur ti do te martohesh

Do ti bie daullit per lumturin tuaj e une si i mjer do te vuaj

Kur ti te martohesh une ne dasem do te vi

i dalluar nga te tjert nuk do te rri

Goten mos ma mbush me raki

Une do ta mbushi me lotet e mi

 

 

 

                                       

DITA E FUNDIT

Kur të vjen dita e fundit për mua

Dua të vdes në duart e tua

Kur të më shikosh të vdekur

Mos qaj bëre zemrën hekur

Kur të më lëshosh në varr

 Kujtoje takimin tonë të parë.

Kur t´më mbulosh me dhe

Mendo sa u deshtëm ne

Kur të më lëshë të vetmuar

Në varr dhe në errësirë

Ohh të lutem m´harro mua

Se me tjetrën e ki ma mirë

 

 

E filloj kete leter me e shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum e emocionuar,me merzi ,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mie te permalluar per nje dashuri

E filloj kete leter me e shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum e emocionuar,me merzi ,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mie te permalluar per nje dashuri.Gezohem qe gjindesh shendosh e mire e poashtu kalon,sidoqofte jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty,do te vazhdoj te shkruaj,do te vazhdoj te dua , dhe do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes,nuk di qte them ,ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote.Edhe pse kam nje ndenje deshperimi ne zemer te them te verteten se ti meriton gezimin,lumturine dhe gjitha te mirat e kesaj bote sepse djal si ti nuk gjindet ne kete bot askundi,beso se nuk e kam lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron zemra te shkruaj dhe te nxjerr ate qe e kam ne brendesi te saj(zemres). Kurr nuk do te mundem tia fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po e di gje qe beri ndryshim te madh ne mes nesh,kurr nuk deshta te lendoj ty e as veten time ,gjithqka ndodhi pa planifikuar diten e mallkuar kur u dashurova ne ty,Heret e kam kuptuar se jam nje njeri i denuar nga zoti por arsyen e ketij denimi asnjehere nuk e kuptova,tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta ,jetova me nje shprese te vdekur dhe ne shoqeri te enderrave,per kete pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndale duke e mallkuar dhe veten e emerova ne baze te asaj qe mbeta,,Robi i Dashurise'',Kurr nuk deshta te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne kete bote jam vetem nje kalimtare e rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter,asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme e as e pavdekshme. Tash vazhdoj te qaj ditet e rinise qe me iken e kurr me s`kthehen prap,asnjehere ne jete nuk i deshta avanturat e as interesin,qdohere dashurova me shpirt e me zemer te paster,sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund, se si ndihem une tani te tregon vete letra e shkruar,kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash me mall ne heshtje ,te lendosh zemren e askujt mos ti tregosh,qdohere qe shkruaj per ty ndihem e priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton kete,e meriton qe nje vajze si une te vdes per ty,kjo eshte nje ndenje qe shum me frikeson sepse e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer,vetem zoti mund te dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia(nese ka perfundim diku),un kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj radhe do te me ndihmoj,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar,prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim,kete e deshmojne edhe poezite e mia qe tash i shkruaj duke u frymezuar nga ti,Te mos harrojme se dashurine nuk e kemi obligim ndaj askujt,ajo ehte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit,ndoshta une nuk e meritoj dashurine tende por nuk jam fajtore pse te dua shum,me vite te tera po jetoj me plage te pasheruar ne zemer,nese zoti e ka shkruar qe un perjete te vuaj per ty dhe dashurine tende,nese eshte shkruar qe kurr mos te takoj per te thene ne kater sy ate qka ndjej ne zemer per ty,nese eshte shkruar per ty te qaj e te vajtoj perjete do te pajtohem me kete fakt edhe pse shum i rende per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te DUA. Fati dhe lumturia jote mvaren nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jete,Me fal te lutem per gjitha keto fjale por nje te vertete mbaje ne zemer dhe kurr mos e harro see me shpirt e zemer ty te do nje vajze, e di qe pas kesaj letre me nuk do t gjej force qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh pa mase por te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga detyrimi i vuajtjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer. Nese ke ndenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej ,Valle qeshte kjo qe ndjej une per ty?!nje dashuri,nje pikellim ,nje gezim ,apo nje plage e pasheruar e shpirtit tim?!!!Do te vije nje dite kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do te me gjesh askund,do te gjesh vetem varrin time me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendroj kurora e dashurise qe kisha per ty,une ne zemren tende do te mbetem si nje dore lypsi qe troket pa ndale duke kerkuar pak dashuri,do te jem e vetmja ne enderrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do te kuptosh se ky nuk ishte realiteti. Per ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale,e ato dite ra edhe nje shi i madh i pazakonshem,kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres dhe shpirtit tim edhe zoti ndjeu keqardhje dhe qau me lot,u mundova qe te bind ne te verteten por u mundova kot sepse plaget qe i kisha ne zemer nuk laheshin me lot. Lumturise dhe dashurise sime shpejt iu shfaqen kufijte dhe pengesat,endrra ime e vertete ne dashuri nuk zgjati shum ,ajo u be realiteti i hidhur dhe shum i rende per mua qe shpejt i erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturine,dashurine dhe fatin qe aq shum e deshte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtesin qe me bere mua,Nje amanet dua me ta lene,pas vdekjes time te varri im kurr mos mu afro ,plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo, Ndoshta kjo do te jete letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar qe nje vajze si une per ty te vuaj,le te mbetet kjo nje misteri,nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri,pa ty tsh jam mbet si nje jetim,si nje zog pa krahe e si nje lot i nxire,...si munde ta thesh zemren time si nje got kristali kur kete une kurr se meritova,nuk pate nevoje qe per lumturin dhe kenaqsine tende te lendosh nje zemer te pafajshjme,...kete leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim dhe per t mos mbetur borgje i ndarjes ne dashuri....beso se tsh gjindem i paforce,brenda kater mureve i mbyllur ne vetmi per ty jam duke mbajtur zi....Nuk mjaftoi krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty,...nuk jetohet me shpres te vdekur dhe me dashuri te shfaqur vetem ne leter...edhe sa do te zgjase kjo agoni,kjo misteri,kjo mvaresi dhe ky mall e kujtim per ty kurr nuk do te mundem ta di....kur ta lexosh kete leter mos u ndiej krenar e as fajtor,le te beje kjo leter qe te kuptosh te verteten qe e tregon , Jeta ime tash shum ka ndryshuar,ne zemer me ka mbetur plaga e tradhetise,ne vitet e dashurise se humbur per jete mbeta nje ,,Roberesh e Dashurise'' Tash e perfundoj letren me shprese se e kuptuar domethenjen e saj,mbetesh i pershendetur duke te uruar nga zemra gjitha te mirat e kesaj bote kudo qe te jesh ,pres te me shkruash...bye..bye....

 

 

nate edhe dite per ty mendoj zerin tend te embel nuk mundem ta haroj,edhe megjithese nuk te shiqoj,nje puthje ne sms eMail une ta dergoj.

gjarpen do te behem,ty do te rethoj,nese do te duash nje tjeter une do te helmoj,per ket te siguroj.

zemra ime reh per ty,megjithese shoh me njerin sy...

 

i love you englisht ich liebe dish gjermanisht te dua seriozisht... hehe

  36 shkrojna i ka gjuha shqipe por vetem shkrojna ,,g dhe b me kan len pershtypje....

  nese je i vetmuar,nese je ne mendime pyete buzen tande a e don puthjen time ato buz me ato shkelqime me kan len pik ne zemren time...dj gezim

  te dua shpirt dhe ende po te pres,qofse e zeza nat apo i bardhi mengjes,sot vec po shpresoj nese ndoshta vdes,dhe neser ne varr,ne varr do te pres.

 

xheloze jam shum dhe e pranoj po te te afrohet dikush tjeter une e bombardoj si gjarpen i sillem dhe e kafshoj per ty zemra ime une boten e helmoj se me shpirt te dashuroj...

           

  tash shko me nuk te dua se jam lodhur nga rrenat e tua,tash shko qdo qe mbaroj loja jote perfundoj tash shko te mbuloj erdhesia ,sjam per ty me ajo e mira**

                   

zemra e femnes eshte si gurri..hin e nuk del kur..zemra e djalit si hotel..nuk miret vesht kush hin e kush del......

                 

Jam krenare keshtu si jam,Zemren te drejt boll e kam,t`keqen kujt nuk ja dua,kjo esht ma e shtrejta per mua..

            

  je i bukur elegant,simpatik dhe pedant,buzet e embla serioz te pelqej vec pak nervoz.

                 

nje dit zoti me veshtronte,dhe e kuptoj se zemeres time dicka i i mungonte..Te gjith engjujt pran vetes i mlodh dhe per zemeren time vetem ty te zgjodh,...

           

  Kur te Dashurohesh ulu dhe mendo thuaj vetes ruaju mos gabo.Fjala dashuri sa leht kuptohet,por Dashurija e vertet veshtir mund te fitohet...

         

  Ne shpirt me vrave,prej zemres me ndave,trupin ma kalle,pse jeten ma lendove dhe vdekjen ma afrove,te lutem tregom pse keshtu me Tradhtove....

         

  e mora letren me te shkru,syt me lot mu kan mbyllur se nga syt sme del lot shum te deshta more IDIOT*+*

 

  kur te behesh baba e ndoshta vajz te lind,leja emrin fate,une djalit fatlind.mos ja le ardiana,se ndoshta me ngjan mue dhe kurr si buzqesh fati ne duart e tua...,

                  

  100 letra me lot i kam shkrujt,por asnjeren prej tyre nuk ta kam dergu.ndoshta shpejt do te takohemi dhe me mall ty do te perqafoj,te puthi me lot ne sy dhe te them te dua vetem ty..

                  

  e kam nje kuti me helm te zi,nese do te fejohesh me tjetren,une do ta pi.

                  

  fjalet e mija ti as pak si kupton.nuk e din qe zemra ime vetem ty te don..

                   

  nje zemer e vetmuar po pikon gjak,prej mungeses tende po digjet flak nje puthje e jote do te me kishte ndihmuar,se qe sa koh ste kam perqafuar....

                  

  ta fali si kujtim shpirtin tim.nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe loron.me lot ne faqe me lot ne sy,ne zemer te helmuar,mendoj vetem per ty.

                    

  o zot me ndegjo dy zemra i bashko dy lule mos i thaj dy te dashur mos i ndaj.

                     

  ulur ne dhom mpikoj lotet e dashuri..zemra po me digjet per mallin e lumturis..besen po ta jap..fjlane do ta mbaj..se sa te jem vajz.. te dua dhe nzemer do te mbaj...

                    

more je se duboko,tala si se krecu nemoj me zaboraviti ni ja tebe recu...obala placu kamenje drejma tuznoje kad tebe nema.volim te

                   

  mbremje ne ender nga dal mu afrove dhe nje puthje te zjarte mua ma dhurove une kur u zgjova ti kishe tretur por puthja jote e embel ne buzen time kishte mbetur.

                                  

  keto vargje i shkruaj me nje lot ne sy,mos me le te vuaj shum te lutem ty,po ta them nje fjal,mbaje nje kujtim Zemren ma ke mar te don Shpirti ime.......

                                     

  SIKUR TE MUNDESHA TE BEHESHA DIELL,DO TE NGROHSHA NE XHDO KOH EDHE NE BOR E NE SHI :- SA HERË DO TE KISHA NEVOJ UNE DO TE ISHA ATY::- (

                               

  Kur te dhemb Zemra mos mendo se eshtë infrakt,se Zemar kujton Zemrën e bëhet merak,mos shko te mjeku te kërkoshë ndihem,por kthehe mesazhin do te kesh sherim.

                                  

  kur nuk je me mua tjeter mos shiko,bindu ne vete se vetem mua me do,edhe pse jam larg teje shum xhelozoj,nuk dua tjeter kush vendin tim ta zavencoj.

                              

  qaj moj ZEMER qaj se vet e kerkove personin qe nuk te deshti pse e dashurove??

                               

Nuk e di ku linda ,nuke di ku jetova ,por veteme di qe ne Ty u dashurova.Zemrea me vajton syri me loton,buza jote teper me mungon*+*

                                

  NE KET NAT TE QETE,PRAN DRITARES QENDROJ,SHIQOJ YJET E LARTE DHE PER TY MENDOJ.

                                

Kete nat vjidha nje yll,asnje se di.Hena ne hapersiren e saj te drites me pa dhe me buzqeshi,mbasi si e kuptoj qe e bera vetem per nje DASURI

                                   

Sa e bukur jeta,kur e din si jetohet,sa e bukur Nate kur me ty kalohet,sa e bukur puthja nga buzet e tau:Ti je shpirt im e une shum te dua.

                           

 

DASHURIN per rinin, si qumsht per femit,DASHURIJA e tepert sdel cdo her per te mirre...  hehehehehhheeRADIO QUKOLLI

 

                 

 


Datenschutzerklärung
Kostenlose Homepage von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!